Pendelbelysning Svedbergs Klot
fr.1 424 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Klot
1 424 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Pendelbelysning Svedbergs Klot är en stilren inredningsdetalj för ditt badrum. Med en eller flera pendelbelyningar i badrummet får du både en vacker inredningsdetalj och en extra ljuskälla i badrummet. Fungerar med olika ljuskällor, välj en riktad spot för punktbelysning eller ett större klot för stämningsbelysning. Upphängningsfäste ingår ej, finns att köpa som tillval.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Pendelbelysning Svedbergs Klot är en stilren inredningsdetalj för ditt badrum. Med en eller flera pendelbelyningar i badrummet får du både en vacker inredningsdetalj och en extra ljuskälla i badrummet. Fungerar med olika ljuskällor, välj en riktad spot för punktbelysning eller ett större klot för stämningsbelysning. Upphängningsfäste ingår ej, finns att köpa som tillval.
OBS! Ljuskälla ingår ej.
Övrigt
- Till pendeln medföljer 2,5 m svart textilkabel
- IP 44-certifierad
- Utbytbar ljuskälla köpes separat (E14)
- Höj- och sänkbar ljuskälla i armatur för koncentrerat eller mjukt ljusfält
- Kabelfäste för montering i vägg eller tak ingår
- Inklusive kopplingsplint 3-polig IP44
- 5 års Garanti
Övrigt
- Till pendeln medföljer 2,5 m svart textilkabel
- IP 44-certifierad
- Utbytbar ljuskälla köpes separat (E14)
- Höj- och sänkbar ljuskälla i armatur för koncentrerat eller mjukt ljusfält
- Kabelfäste för montering i vägg eller tak ingår
- Inklusive kopplingsplint 3-polig IP44
- 5 års Garanti
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 7523S |
| Färg | Opal, Rökfärgad |
| IP-Klassning | IP44 |
| Belysning | Ja, LED |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Eluttag | Nej |
| Serie | Klot |
| Typ | Pendelbelysning |
| Låda | Nej |
| Djup | 150 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Bredd | 150 mm |



