Vägg-/Taklampa Ifö Electric Classic Glob Matt Rak IP54 LED
fr.1 409 kr
Se priset!
Välj variant

Classic Glob Matt Rak IP54 LED
1 409 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Classic Glob matt opalglas Ø 150 mm IP54 rak, gänga 84,5 mm LED 8W 790lm 3000K Ra>90. Classicserien är Ifös trotjänare i sortimentet. Idealiska i de flesta utrymmen där funktion och tidlös formgivning är nyckelord. Classic Glob finns i flera olika kombinationer.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Classic Glob matt opalglas Ø 150 mm IP54 rak, gänga 84,5 mm LED 8W 790lm 3000K Ra>90. Classicserien är Ifös trotjänare i sortimentet. Idealiska i de flesta utrymmen där funktion och tidlös formgivning är nyckelord. Classic Glob finns i flera olika kombinationer.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Färg | Svart, Vit |
| Sockel | LED-modul |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Energieffektivitet | F |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 527212/LED |
| Material | Porslin/Glas |
| Serie | Tak/väggarmaturer IFÖ |
| Produkttyp | Vägg-/Takarmatur |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 800 lumen |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Diameter | 150, 180 mm |
| Höjd | 193, 222 mm |
| Vikt | 0,9, 0,98, 1,18 kg |
