Vägglampa Hafa Globe
fr.670 kr
Välj variant

Globe
670 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglampa Hafa Globe är en fin belysningsarmatur för ditt badrum. Den nätta armaturen med sfärisk glob ger ett behagligt ljus och passar in i såväl ett lantligt som ett modernt badrum i skandinavisk stil. Globe vägglampa kan placeras över eller intill en spegel för att ge ansiktsbelysning, eller fristående för stämnings- och allmänbelysning, riktad uppåt eller nedåt. Globe finns i borstad krom samt matt svart finish.
Varumärke
HafaBeskrivning
Vägglampa Hafa Globe är en fin belysningsarmatur för ditt badrum. Den nätta armaturen med sfärisk glob ger ett behagligt ljus och passar in i såväl ett lantligt som ett modernt badrum i skandinavisk stil. Globe vägglampa kan placeras över eller intill en spegel för att ge ansiktsbelysning, eller fristående för stämnings- och allmänbelysning, riktad uppåt eller nedåt. Globe finns i borstad krom samt matt svart finish.
Armaturen har E27 fattning för G45 klotlampa. Ljuskälla medföljer ej. IP44-klassad för användning i badrum.
Recensioner
Madelaine SVerifierad köpare
för 3 månader sedanBlev jättebra, snabb och smidig leverans
BadrumslampanVerifierad köpare
för 2 år sedanKöpte två st till badrummet. Passade kanon och lampan är fin. Dock inte fem stjärnor för att Max watt är 7, vilket gör det lite svårare att hitta stark belysning. Men vill man ha mysbelysning så är dessa perfekt.
+ Fin
- Låg Max watt
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Färg | Antracit, Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Djup | 160 mm |
| Höjd | 210 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Globe |
| Typ | Badrumsbelysning |
| Bredd | 120 mm |
