Vägglampa Nordlux Tinia 60
fr.1 249 kr
fr.1 099 krSpara 12 %Kampanj
Välj variant

Tinia 60
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tinia är en modern vägglampa som är perfekt ovanför eller bredvid badrumsspegeln eller -skåpet. Den ger en hög ljuseffekt som kan dimmas med den inbyggda Moodmaker™-funktionen.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Tinia är en modern vägglampa som är perfekt ovanför eller bredvid badrumsspegeln eller -skåpet. Den ger en hög ljuseffekt som kan dimmas med den inbyggda Moodmaker™-funktionen.
Egenskaper
- Lämplig för badrummet (IP44)
- Hög lumenstyrka (1 600 lumen)
- 3-stegs Moodmaker™-dimning med din vanliga väggströmbrytare
- Lyser både uppåt och neråt
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Moodmaker™-funktion
- Eprel nummer: 1424092/1424093/1432090
- Lämplig för badrummet (IP44)
- Hög lumenstyrka (1 600 lumen)
- 3-stegs Moodmaker™-dimning med din vanliga väggströmbrytare
- Lyser både uppåt och neråt
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Moodmaker™-funktion
- Eprel nummer: 1424092/1424093/1432090
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Sockel | LED Module |
| Effekt/prestanda | 24 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 140 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Höjd | 100 mm |
| Ljuskälla | 24WLED |
| Ljustemperatur | 3000/4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Energiförbrukning | 24 kWh/1000h |
| Serie | Tinia |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Spegelbelysning |
| Vikt | 0,94 kg |
| Bredd | 600 mm |
| Energiförbrukning | 24 kWh/år |
