Downlight Hide-a-lite Optic Deep2000-2700K
Rek. pris 1 812 kr
639 kr
Se priset!
Vald variant
Ljustemperatur:
2000-2700 K
TillbehörDownlightkåpa Hide-a-lite Spot Guard Gles Vit
74 kr
Optic Deep
2000-2700K
639 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En mycket effektiv LED-downlight med insänkt ljuskälla och tunn kant för diskret anslutning mot tak. Levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för enkel anslutning till 230V. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Inbyggnadshöjd på endast 48 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus, mycket god färgåtergivning (RA>95).
Inbyggnadshöjd på endast 48 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus, mycket god färgåtergivning (RA>95).
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
En mycket effektiv LED-downlight med insänkt ljuskälla och tunn kant för diskret anslutning mot tak. Levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för enkel anslutning till 230V. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Inbyggnadshöjd på endast 48 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus, mycket god färgåtergivning (RA>95).
Inbyggnadshöjd på endast 48 mm. Multichip, reflektorteknik och mekanisk avbländning ger högt ljusutbyte, distinkt ljusbild och bländfritt ljus, mycket god färgåtergivning (RA>95).
Optic Deep Vit Tune - Dimbar färgtemperatur från 2000-2700K. Ra>95, 430lm, reflektorteknik 36°, 7.5W. IP44.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7464984 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 7,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljustemperatur | 2000-2700 K |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 50 mm |
| Bredd | 90 mm |
| Inbyggnadsdjup | 47 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Infällnadsbelysning |
| Håltagningsmått | 83 mm |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Effekt/prestanda | 7,5 W |
| EAN-nr | 7392971129143 |






