Downlight Hide-a-lite Optic L Quick ISOVit, 2700
1 068 kr
Vald variant
Färg:
Vit
Ljustemperatur:
2700 K

Optic L Quick ISO
Vit, 2700
1 068 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-10
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Hide-a-lite Optic L Quick ISO är en lågbyggande, effektiv och tiltbar downlight, anpassad för montage i glespanel 28mm och godkänd för montage direkt mot isolering. Modern LED- och reflektorteknik ger högt ljusutbyte med distinkt och väl avbländad ljusbild med mycket god färgåtergivning, Ra>95. En lättinstallerad IP44-armatur, komplett med fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt dragavlastning för kabel eller flexslang 16 mm. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Hide-a-lite Optic L Quick ISO är en lågbyggande, effektiv och tiltbar downlight, anpassad för montage i glespanel 28mm och godkänd för montage direkt mot isolering. Modern LED- och reflektorteknik ger högt ljusutbyte med distinkt och väl avbländad ljusbild med mycket god färgåtergivning, Ra>95. En lättinstallerad IP44-armatur, komplett med fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt dragavlastning för kabel eller flexslang 16 mm. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7474817 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 7,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Energieffektivitet | A+ |
| Håltagningsmått | 83-85 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Optic |
| Typ | Downlight |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 41 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Inbyggnadsdjup | 38 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,26 kg |
| EAN-nr | 7392971141381 |

