Downlight Malmbergs Ocean Spot 5W 2700K
Nyhet
fr.315 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Ocean Spot 5W 2700K
315 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Malmbergs söker alltid efter nya sätt att förbättra vårt miljöarbete. Därför har vi tagit fram Ocean, en spotlight som är tillverkad av återvunnen havsplast som är återtagen direkt ifrån våra hav. Genom att reducera vårt plast-avtryck leder Malmbergs vägen mot renare stränder och fiskeområden med pålitlighet och transparens. Produkten levererar vi i en enkel kartong, med så lite förpackning som möjligt, för att minimera vår klimatpåverkan ytterligare.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Malmbergs söker alltid efter nya sätt att förbättra vårt miljöarbete. Därför har vi tagit fram Ocean, en spotlight som är tillverkad av återvunnen havsplast som är återtagen direkt ifrån våra hav. Genom att reducera vårt plast-avtryck leder Malmbergs vägen mot renare stränder och fiskeområden med pålitlighet och transparens. Produkten levererar vi i en enkel kartong, med så lite förpackning som möjligt, för att minimera vår klimatpåverkan ytterligare.
För infällt montage. Ansluts till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Komplett med drivdon. Dimbar med bakkantstyrd transistordimmer (RC).
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Färg | Svart, Vit |
| Effekt | 7 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 90 mm |
| Energieffektivitet | F |
| Höjd | 39 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 40 ° |
| Ljuskälla | COB |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Serie | Ocean |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Downlight |
| Håltagningsmått | 68-80 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Inbyggnadsdjup | 35 mm |
