Downlight SG ARMATUREN Soft Slim Svart 2700K
Rek. pris 730 kr
581 kr
Se priset!

Soft Slim Svart 2700K
581 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Soft Slim Svart 9W LED 2700K IP54 KL.II. Ra>95 SDCM:2. 42° spridning 100.000h (L80/B10) 750lm ut
Med minimal kant ger Soft Slim ett exklusivt inspacklat utseende för moderna hem och byggnader. Snygg och effektiv downlight med förhöjd ljuskälla, modern LED- och reflektorteknik gr högt ljusutbyte, effektiv ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning och flera färgtemperaturer att välja på. Lättinstallerad och lågbyggande armatur komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för enkel anslutning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7473363 |
| Effekt/prestanda | 9 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 903217 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Soft |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Downlight |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 9 mm |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| Effekt | 9 W |
| Vikt | 0,274 kg |
| Djup | 52 mm |
| EAN-nr | 7021989032175 |


