Downlight Westal WLD R84 Fast 36g
Rek. pris 388 kr
fr.339 kr
Se priset!
Välj variant

WLD R84 Fast 36g
339 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Downlight Westal WLD R84 Fast 36g är en infälld downlight i lackad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning och ljuset sprids med hjälp av en reflektor.
Varumärke
WestalBeskrivning
Downlight Westal WLD R84 Fast 36g är en infälld downlight i lackad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning och ljuset sprids med hjälp av en reflektor.
Den levereras komplett med drivdon med 3-pol snabbkopplingsplint. Downlighten kräver ingen låda ovanför spotlighten utan är godkänd att installera direkt mot isolering.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Svart, Vit |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Anslutning | Med Drivdon Infälld |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 95 mm |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Höjd | 36,5 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 33 mm |
| Serie | WLD |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,26 kg |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
