LED-downlight Hide-a-lite Level Quick ISO Vit4000 K
Rek. pris 731 kr
516 kr
Se priset!
Vald variant
Ljustemperatur:
4000 K

Level Quick ISO Vit
4000 K
516 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Effektiv och lågbyggande LED-downlite från hide-a-lite för montage i glespanel (28 mm) med 13 mm gips, godkänd för montage direkt mot isolering. En lättinstallerad tiltbar armatur med ett modernt uttryck. Linsteknik och insänkt ljuskälla för ett diskret och väl avbländat ljus med mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel eller flexslang (16 mm). Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Effektiv och lågbyggande LED-downlite från hide-a-lite för montage i glespanel (28 mm) med 13 mm gips, godkänd för montage direkt mot isolering. En lättinstallerad tiltbar armatur med ett modernt uttryck. Linsteknik och insänkt ljuskälla för ett diskret och väl avbländat ljus med mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel eller flexslang (16 mm). Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Recensioner
RolfVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygga och lättat montera
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7474627 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 6 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3814 |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 40 mm |
| Diameter | 95 mm |
| Spänning | 230 V |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Downlight |
| Håltagningsmått | 80-85 mm |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| EAN-nr | 7392971139999 |


