LED-Downlight Hide-a-lite Optic Quick Deep ISO VitLjusflöde: 390 lm, 2700 K
Rek. pris 835 kr
449 kr
Se priset!
Vald variant
Ljustemperatur:
2700 K

Optic Quick Deep ISO Vit
Ljusflöde: 390 lm, 2700 K
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LED-Downlight Optic Quick Deep ISO Vit från Hide-a-lite är en elegant downlight med reflektorteknik och djupt insänkt ljuskälla, godkänd för montage direkt mot isolering. Armaturen ger ett diskret och väl avbländat ljus med mycket god färgåtergivning, upp till Ra>95. Den passar i såväl privat som offentlig miljö där ett behagligt allmänljus önskas. Komplett med fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling, dragavlastning för kabel eller flexslang 16mm. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
LED-Downlight Optic Quick Deep ISO Vit från Hide-a-lite är en elegant downlight med reflektorteknik och djupt insänkt ljuskälla, godkänd för montage direkt mot isolering. Armaturen ger ett diskret och väl avbländat ljus med mycket god färgåtergivning, upp till Ra>95. Den passar i såväl privat som offentlig miljö där ett behagligt allmänljus önskas. Komplett med fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling, dragavlastning för kabel eller flexslang 16mm. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Övrigt
- Ra>95
- 3SDCM
- 36°
- 6W
- IP44
- Fasdimringsbart drivdon ingår
- Ra>95
- 3SDCM
- 36°
- 6W
- IP44
- Fasdimringsbart drivdon ingår
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | E7474363 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 6 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3710 |
| Ljusflöde | 390 lumen |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 90 mm |
| Energieffektivitet | A+ |
| Höjd | 47 mm |
| Håltagningsmått | 82 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Infällnadsbelysning |
| Vikt | 0,283 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392971138725 |




