Bordslampa Globen Lighting Fungo Beige
fr.1 318 kr
Se priset!
Välj variant

Fungo Beige
1 318 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bordslampa Globen Lighting Fungo Beige har inspiration från skogen. Denna nätta svamplampa ger ett vackert sken med sitt vackra vita och ljusbruna glas. Den ger ett behagligt soft ljus och gör sig fint i en bokhylla eller på ett sidebord. Lampan är tillverkad i vitt glas med mönster i ljusbrunt samt en 200 cm lång transparent kabel med brytare. Design: GL Design Studio. OBS! Denna artikel kan ha olika mängd färgmönster då varje lampa är handgjord och unik.
Varumärke
Globen LightingBeskrivning
Bordslampa Globen Lighting Fungo Beige har inspiration från skogen. Denna nätta svamplampa ger ett vackert sken med sitt vackra vita och ljusbruna glas. Den ger ett behagligt soft ljus och gör sig fint i en bokhylla eller på ett sidebord. Lampan är tillverkad i vitt glas med mönster i ljusbrunt samt en 200 cm lång transparent kabel med brytare. Design: GL Design Studio. OBS! Denna artikel kan ha olika mängd färgmönster då varje lampa är handgjord och unik.
Egenskaper
| Varumärke | Globen Lighting |
| Färg | Beige |
| Bredd | 160, 220 mm |
| Sockel | E14 |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabelfärg | Transparent |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Serie | Fungo |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 160, 220 mm |
| Höjd | 200, 300 mm |
