Bordsslampa PR Home Solo med Lampskärm i Tyg 58 cmBeige
1 399 kr
1 021 krSpara 27 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Matt Beige

Solo med Lampskärm i Tyg 58 cm
Beige
1 021 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bordslampa PR Home Solo med lampskärm i tyg är en stilfull lampa som förenar modern enkelhet med tidlös elegans. Den mattsvarta lampfoten ger ett sobert intryck, medan den lätt avsmalnande mönstrade tygskärmen sprider ett mjukt och behagligt ljus. En lampa som både fungerar som stämningsfull belysning och en dekorativ inredningsdetalj.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Bordslampa PR Home Solo med lampskärm i tyg är en stilfull lampa som förenar modern enkelhet med tidlös elegans. Den mattsvarta lampfoten ger ett sobert intryck, medan den lätt avsmalnande mönstrade tygskärmen sprider ett mjukt och behagligt ljus. En lampa som både fungerar som stämningsfull belysning och en dekorativ inredningsdetalj.
Skärmen har en diameter på 25 cm och en höjd på 18 cm. Lampfoten mäter 44 cm, vilket tillsammans ger en total höjd på 58 cm – en välbalanserad storlek som gör att lampan tar plats utan att dominera. Den ledade lamphållaren gör det enkelt att rikta ljuset och ger flexibilitet i användningen.
Lampan är utrustad med en 170 cm lång svart plastsladd med strömbrytare. Den har E27-sockel (max 40W), är anpassad för inomhusbruk med IP20-klassning och säljs utan ljuskälla, så att du själv kan välja rätt ljus för ditt hem.
Solo är ett utmärkt val för dig som söker en bordslampa med både design och funktion – perfekt i vardagsrum, sovrum eller hall.
Lampan är utrustad med en 170 cm lång svart plastsladd med strömbrytare. Den har E27-sockel (max 40W), är anpassad för inomhusbruk med IP20-klassning och säljs utan ljuskälla, så att du själv kan välja rätt ljus för ditt hem.
Solo är ett utmärkt val för dig som söker en bordslampa med både design och funktion – perfekt i vardagsrum, sovrum eller hall.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 4164418-010 |
| Färg | Matt Beige |
| Bredd | 250 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 250 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Solo |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Bordsslampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7330976146185 |




