Fasadbelysning Nordlux Scorpius Maxi för Inomhus & Utomhusbruk i Plast
679 kr
503 krSpara 26 %Kampanj

Scorpius Maxi för Inomhus & Utomhusbruk i Plast
503 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Scorpius Maxi vägglampa för utomhusbruk har en klassisk och tidlös design. Scorpius har många användningsområden – den passar perfekt vid ytterdörren, entrén, på staketet eller i trapphuset. Den kan användas ensam eller tillsammans med flera bredvid varandra. Eftersom just denna versionen är av plast så är den rostfri.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Scorpius Maxi vägglampa för utomhusbruk har en klassisk och tidlös design. Scorpius har många användningsområden – den passar perfekt vid ytterdörren, entrén, på staketet eller i trapphuset. Den kan användas ensam eller tillsammans med flera bredvid varandra. Eftersom just denna versionen är av plast så är den rostfri.
Egenskaper
- Tidlös design
- Kan parallellkopplas
- Slitstarkt material som lämpar sig för hårt väder
- Ej dimbar
Fördelar: Vägglampa Nordlux Scorpius Maxi för Inomhus & Utomhusbruk i Plast
- Tidlös design för alla miljöer
- Parallellkoppling möjlig
- Slitstarkt och rostfritt material
- Tidlös design
- Kan parallellkopplas
- Slitstarkt material som lämpar sig för hårt väder
- Ej dimbar
Fördelar: Vägglampa Nordlux Scorpius Maxi för Inomhus & Utomhusbruk i Plast
- Tidlös design för alla miljöer
- Parallellkoppling möjlig
- Slitstarkt och rostfritt material
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2320721003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 270 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Typ | Fasadbelysning |
| Material | Plast |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 145 mm |
| Spänning | 230 V |
| Serie | Scorpius |
| Djup | 140 mm |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 5704924015090 |


