Golvlampa Nordlux Dicte
fr.2 899 kr
fr.2 539 krSpara 12 %Kampanj
Välj variant

Dicte
2 539 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den runda skärmen i Dicte-serien är tillverkad av mjukt handveckat tyg som ger vilket rum som helst en mysig och hemtrevlig atmosfär. Den stora veckade bomullsskärmen ger ett mjukt och diffust ljus som hänger elegant från lampans svängda bas och böjer sig perfekt över en fåtölj eller soffbord.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den runda skärmen i Dicte-serien är tillverkad av mjukt handveckat tyg som ger vilket rum som helst en mysig och hemtrevlig atmosfär. Den stora veckade bomullsskärmen ger ett mjukt och diffust ljus som hänger elegant från lampans svängda bas och böjer sig perfekt över en fåtölj eller soffbord.
Recensioner
Ulf JVerifierad köpare
för 1 vecka sedanSnygg och bra lampa, lampan känns modern men klassisk. Enda lilla minuset är att Lampstången sitter inte fast hela tiden så om man flyttar lampan så lyfter man lätt loss stången.
+ Snygg och modern
- Lampstången sitter inte fast hela tiden så om man flyttar lampan så lyfter man lätt loss stången.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Beige, Vit |
| Bredd | 530 mm |
| Diameter | 530 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Material | Textil/Metall |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 1800 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 12,017 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Serie | Dicte |
| Djup | 1035 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
