LED-Armatur Westal Renata DALI
fr.3 437 kr
Välj variant

Renata DALI
3 437 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LED-Armatur Westal Renata DALI är en extremt tåligt IP69K- och IK10-armatur tillverkad i Polyeten (PE). Polyeten är en mångsidig plast och har mycket bra motståndskraft mot bland annat syror och alkoholer vilket gör den mycket lämplig i frätande miljöer så som hönsgårdar, kemiskprocessindustri eller tvätthallar. IP69K innebär att armaturen klarar ett vattentryck på upp till 100bar med 80oc vatten, 10-15 cm från armaturen.
Varumärke
WestalBeskrivning
LED-Armatur Westal Renata DALI är en extremt tåligt IP69K- och IK10-armatur tillverkad i Polyeten (PE). Polyeten är en mångsidig plast och har mycket bra motståndskraft mot bland annat syror och alkoholer vilket gör den mycket lämplig i frätande miljöer så som hönsgårdar, kemiskprocessindustri eller tvätthallar. IP69K innebär att armaturen klarar ett vattentryck på upp till 100bar med 80oc vatten, 10-15 cm från armaturen.
Armaturen är även hygienklassad och har en speciell ytbehandling som gör att smuts och damm har svårare att stanna kvar. Hygienklassningen gör att den bland annat är godkänd att installera i livsmedelsindustrin, storkök eller liknade.
Armaturen är försedd med Dali-drivdon, är genomkopplingsbar och levereras med 5-polig snabbkoppling plint direkt i förskruvningar för enkel inkoppling. Vägg- och pendlingsfäste i rostfritt medföljer.
Armaturen är försedd med Dali-drivdon, är genomkopplingsbar och levereras med 5-polig snabbkoppling plint direkt i förskruvningar för enkel inkoppling. Vägg- och pendlingsfäste i rostfritt medföljer.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Vit |
| Diameter | 70 mm |
| Effekt/prestanda | 35, 50 W |
| Anslutning | Med Drivdon |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | PE |
| Serie | Renata |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Takarmatur |
| Dimbar | Ja |
| Längd | 1200, 1500 mm |
| Vikt | 3,6, 4,1 kg |

