Plafond Nordlux Liva Smart ColorVit
Rek. pris 2 099 kr
1 739 kr
1 449 krSpara 17 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Vit

Liva Smart Color
Vit
1 449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Liva är en rund taklampa med en strömlinjeformad och klassisk design. Skapa din egen unika atmosfär genom att ställa in olika färger för backlight-belysningen och det nedåtriktade ljuset. Justera ljuset från kallt till varmvitt, välj färg och dimra ljuset genom Nordlux Smart-appen på din smartphone eller surfplatta. Du kan också lägga till en smart fjärrkontroll för att styra dina lampor utan din smartphone.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Liva är en rund taklampa med en strömlinjeformad och klassisk design. Skapa din egen unika atmosfär genom att ställa in olika färger för backlight-belysningen och det nedåtriktade ljuset. Justera ljuset från kallt till varmvitt, välj färg och dimra ljuset genom Nordlux Smart-appen på din smartphone eller surfplatta. Du kan också lägga till en smart fjärrkontroll för att styra dina lampor utan din smartphone.
Egenskaper
- Justera ljusstyrkan, temperaturen och färgen på ljuset med Smart-appen eller fjärrkontrollen
- Lämplig för badrum (IP44)
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Nordlux Smart-funktion
- Eprel nummer: 1164887
- Justera ljusstyrkan, temperaturen och färgen på ljuset med Smart-appen eller fjärrkontrollen
- Lämplig för badrum (IP44)
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Nordlux Smart-funktion
- Eprel nummer: 1164887
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2110826101 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 360 mm |
| Diameter | 360 mm |
| Sockel | LED Module |
| Effekt/prestanda | 21 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Spänning | 230 V |
| Ljuskälla | 21WLED |
| Ljustemperatur | 2700-6500 K |
| Energiförbrukning | 21 kWh/1000h |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,18 kg |
| Energiförbrukning | 21 kWh/år |
| Djup | 360 mm |
| Energieffektivitet | F |
| Höjd | 32 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Smart |
| Produkttyp | Plafond |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 5704924007439 |



