Plafond Plejd CCL-01-S-B Svart LED Takplafond med Dimbar Funktion
1 064 kr
Se priset!

CCL-01-S-B Svart LED Takplafond med Dimbar Funktion
1 064 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

CCL-01 är en smart LED-plafond med tunable white och inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Den kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. CCL-01 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm. Produkten är tillgänglig i två versioner: CCL-01-S med rörelsesensor, och CCL-01 utan rörelsesensor.
Varumärke
PlejdBeskrivning
CCL-01 är en smart LED-plafond med tunable white och inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Den kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. CCL-01 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm. Produkten är tillgänglig i två versioner: CCL-01-S med rörelsesensor, och CCL-01 utan rörelsesensor.
Plejd CCL-01-S-B är mer än bara en plafond. Den erbjuder en anpassningsbar belysningslösning som kan förvandla varje rum till en behaglig och inbjudande plats. Med sin inbyggda sensor kan den automatiskt justera ljusstyrkan baserat på rörelse, vilket gör den till en idealisk lösning för korridorer, trapphus och andra områden där konstant belysning inte är nödvändig. Dessutom, med sin trådlösa styrningsfunktion, kan du enkelt ändra ljusinställningarna från din smartphone, vilket ger dig full kontroll över din belysning var du än är.
Fördelar: Plafond Plejd CCL-01-S-B Svart LED Takplafond med Dimbar Funktion
- Anpassningsbar ljusstyrka för olika stämningar
- Trådlös styrning för bekvämlighet
- Inbyggd sensor för energieffektivitet
Fördelar: Plafond Plejd CCL-01-S-B Svart LED Takplafond med Dimbar Funktion
- Anpassningsbar ljusstyrka för olika stämningar
- Trådlös styrning för bekvämlighet
- Inbyggd sensor för energieffektivitet
Egenskaper
| Varumärke | Plejd |
| Art.Nr. | 7577720 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 294 mm |
| Sockel | LED (ej utbytbar) |
| Effekt | 22 W |
| IP-Klassning | IP44 tak / IP20 vägg |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | F |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljustemperatur | 2200-4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Effekt/prestanda | 22 W |
| Serie | CCL |
| Typ | Plafond |
| Ljussken | Tunable White |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7330018013208 |

