Plafond Westal Athena II Sensor12 W
1 243 kr
Vald variant
Bredd:
250 mm

Athena II Sensor
12 W
1 243 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-07
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Plafond Athena II Sensor från Westal är en tunn tak- och väggplafond med HF-sensor som är gjord av polykarbonat med opalt bländskydd. Denna taklampa styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet. Där kan funktioner som känslighet, tid för grundljus och om armaturen ska tända upp vid rörelse när det är ljust ute regleras. Vid max detektering ligger avståndet på ca 5 m. Den levereras med snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
Varumärke
WestalBeskrivning
Plafond Athena II Sensor från Westal är en tunn tak- och väggplafond med HF-sensor som är gjord av polykarbonat med opalt bländskydd. Denna taklampa styrs med en inbyggd microvågssensor som kan ställas in efter behov med hjälp av DIP-switchar på drivdonet. Där kan funktioner som känslighet, tid för grundljus och om armaturen ska tända upp vid rörelse när det är ljust ute regleras. Vid max detektering ligger avståndet på ca 5 m. Den levereras med snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7502812 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 250 mm |
| Effekt | 12 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Utförande | Plafond |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Athena II |
| Typ | Plafond |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 42,5 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Ja |
| EAN-nr | 7393041861420 |

