Solcellslampa Nordlux Saulio Solar
579 kr
459 krSpara 21 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Saulio från den danska designduon Says Who är en solcellsdriven vägglampa med en sober, strömlinjeformad design. Saulio laddas med solljus under dagen och slås på när den känner av rörelse under natten. Du kan välja mellan två sensorinställningar: av/på eller från kvällsljus till fullt ljus när du går förbi. Enkel installation utan kabeldragning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Saulio från den danska designduon Says Who är en solcellsdriven vägglampa med en sober, strömlinjeformad design. Saulio laddas med solljus under dagen och slås på när den känner av rörelse under natten. Du kan välja mellan två sensorinställningar: av/på eller från kvällsljus till fullt ljus när du går förbi. Enkel installation utan kabeldragning.
Lampan har inbyggd dimbar ljuskälla med knapp eller touch.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2518251003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | SolarLed |
| Effekt | 4,45 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | F |
| Ljuskälla | SolarLed |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Saulio |
| Typ | Fasadlampa |
| Kabellängd | 1 m |
| Spänning | 5 V |
| Djup | 156 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 73 mm |
| Längd | 113 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 500 ° |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,39 kg |
| EAN-nr | 5704924023491 |








