Taklampa Nordlux Alton 25
Rek. pris 1 149 kr
751 kr
Se priset!

Alton 25
751 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Alton i rökfärgat glas skapar en vacker samhörighet mellan den svarta toppen och den fina runda formen som gör serien mycket elegant. Det rökfärgade glaset och de fina formerna ger ljusskenet en mjuk och varm glöd som skapar behaglig belysning. Glas är en stor inredningstrend och kombinationen av glaset och den mattsvarta metallen ger Alton ett elegant utseende.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Alton i rökfärgat glas skapar en vacker samhörighet mellan den svarta toppen och den fina runda formen som gör serien mycket elegant. Det rökfärgade glaset och de fina formerna ger ljusskenet en mjuk och varm glöd som skapar behaglig belysning. Glas är en stor inredningstrend och kombinationen av glaset och den mattsvarta metallen ger Alton ett elegant utseende.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 47313047 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 250 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Utförande | Pendel |
| Typ | Taklampa |
| Material | Glas |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 330 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,65 kg |
| Kabellängd | 3 m |
| Serie | Alton |
| EAN-nr | 5701581452688 |

