Taklampa Nordlux Dial 45
fr.999 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Dial 45
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2213353010N |
| Färg | Grå, Gul, Svart, Vit |
| Bredd | 450 mm |
| Diameter | 450 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | DIAL |
| Typ | Taklampa |
| Kabellängd | 2 m |
| Djup | 450 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 175 mm |
| Vikt | 1,33 kg |
| Material | Metal, Metall |
| Spänning | 230, 240 V |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
