Taklampa Nordlux NottiGrå
Rek. pris 649 kr
569 kr
519 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Grå

Notti
Grå
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Taklampa Notti från Nordlux är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en stilren armatur. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger denna lampa ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Notti från Nordlux är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en stilren armatur. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger denna lampa ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar.
De kurviga formerna ger en vacker pendel som återspeglar en elegant design. Den stora kupolformade glasskärmen i opalvitt glas utgör en fin kontrast till den lätta metallsockeln som bidrar till visuell volym och ett mjukt ljus.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2011003010 |
| Effekt/prestanda | 40 kW |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Grå |
| Typ | Taklampa |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Material | Glas |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 238 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,78 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 200 mm |
| Diameter | 200 mm |
| Effekt | 40 W |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Notti |
| EAN-nr | 5704924001796 |





