Taklampa Nordlux Ray 2 st E14Svart
512 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart

Ray 2 st E14
Svart
512 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ray pendellampa set om 2 från Nordlux är en lampa i klassisk design. Lamporna är tillverkade av lackerad metall med en skärm av glas. Glasskärmarna ger ett mjukt och behagligt ljus som passar på många platser i ditt hem. Använd dem som dekorativa lampor i ett hörn som behöver lite extra belysning eller använd dem som läslampor vid en skön fåtölj. Lamporna kan hängas tillsammans, var för sig, i olika eller i samma höjd, möjligheterna är många. Denna pendellampa finns i flera utföranden. Ljuskälla ingår ej.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Ray pendellampa set om 2 från Nordlux är en lampa i klassisk design. Lamporna är tillverkade av lackerad metall med en skärm av glas. Glasskärmarna ger ett mjukt och behagligt ljus som passar på många platser i ditt hem. Använd dem som dekorativa lampor i ett hörn som behöver lite extra belysning eller använd dem som läslampor vid en skön fåtölj. Lamporna kan hängas tillsammans, var för sig, i olika eller i samma höjd, möjligheterna är många. Denna pendellampa finns i flera utföranden. Ljuskälla ingår ej.
Recensioner
Tommy AVerifierad köpare
för 2 månader sedanEnkel och snygg design.
Staffan EVerifierad köpare
för 2 månader sedanOk fönster lampa
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 63233003 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 120 mm |
| Sockel | E14 |
| Effekt | 40 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Material | Metall |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 160 mm |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Vikt | 0,97 kg |
| Utförande | Pendel |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Ray |
| Typ | Fönsterlampa |
| EAN-nr | 5701581345287 |


