Taklampa Nordlux TiloSvart
399 kr
319 krSpara 20 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Svart
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Den minimalistiska Tilo-serien utstrålar skandinavisk elegans med sin strama design och rena linjer. Det smala lamphuvudet avger ett exakt, nedåtriktat ljus. Tilo kan användas på många ställen – häng flera i rad över köksön eller använd den för att lysa upp ett mörkt hörn i vardagsrummet eller bredvid sängen istället för en vägg- eller bordslampa.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den minimalistiska Tilo-serien utstrålar skandinavisk elegans med sin strama design och rena linjer. Det smala lamphuvudet avger ett exakt, nedåtriktat ljus. Tilo kan användas på många ställen – häng flera i rad över köksön eller använd den för att lysa upp ett mörkt hörn i vardagsrummet eller bredvid sängen istället för en vägg- eller bordslampa.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2410453003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | GU10 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 60 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 246 mm |
| Längd | 60 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,59 kg |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Tilo |
| Typ | Taklampa |
| EAN-nr | 5704924023927 |


