Taklampa Trio Chiraz 3L E27
2 035 kr
Chiraz 3L E27
2 035 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
TrioBeskrivning
Chiraz-pendellampan förtrollar med sina runda och slanka former samtidigt.
I metalltillverkade Chiraz kombineras stilfullt mattsvarta och gyllene detaljer. Metallglansen på insidan av ljuskällorna framhäver vackert och mjukt ljuset som riktas nedåt. Chiraz passar perfekt över matbordet eller köksön tack vare sin form och är ett fantastiskt tillskott till hemmets inredning. Lampan har tre E14-glödlampor och ljuskällornas höjder kan justeras efter önskemål. Förpackningen innehåller inte lampor (3xE14).
Egenskaper
| Varumärke | Trio |
| Art.Nr. | 310500332 |
| Färg | Mattsvart |
| Bredd | 630 mm |
| Sockel | E14 |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 200 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 310500332 |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Taklampa |
| Kollektion | Taklampa |
| Höjd | 1500 mm |
| Serie | CHIRAZ |
| Energiförbrukning | 0,025 kWh/år |
| EAN-nr | 4017807566826 |
