Taklampa Trio Cross 6L E27
1 639 kr
1 483 krSänkt pris!Spara 156 kr

Cross 6L E27
1 483 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
TrioBeskrivning
Den moderna och imponerande Cross-pendellampan lyser stilfullt.
Lampan har asymmetriska grenar med plats för sex lampor. Lamporna kommer till sin rätt i denna lampa och formen kan ändras genom att vrida armarna. Lampan har ingen takkrok, utan monteras i taket med hjälp av en metallplatta och skruvar. Lampan hängs upp med en vajer vars höjd kan justeras. Lampans material är metall och den är i matt svart färg. Strömkabeln har ingen justeringsmöjlighet, den kan snyggt lindas runt vajern. Lampans bredd är 54 cm och maximal höjd 150 cm. Ljuskälla som passar är 6xE27, max. 28W (ingår ej).
Egenskaper
| Varumärke | Trio |
| Art.Nr. | 306700632 |
| Färg | Mattsvart |
| Diameter | 545 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 28 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Antal Ljuskällor | 6 st |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Taklampa |
| Höjd | 1500 mm |
| Serie | CROSS |
| Energiförbrukning | 0,028 kWh/år |
| EAN-nr | 4017807364392 |





