Taklampa Trio Elmau 4L E27
2 145 kr
Se priset!

Elmau 4L E27
2 145 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
TrioBeskrivning
I Elmau-hänglampan kombineras trä och tyg.
Lampans fyra ljusgulbruna bomullstygsskärmar ger ett mjukt ljus runtomkring. Skärmens diameter är 20 cm, lampans bredd 100 cm och höjd från taket är högst 150 cm. Lampan är fastmonterad i taket. Sockel 4 x E27, förpackningen innehåller inga ljuskällor.
Egenskaper
| Varumärke | Trio |
| Art.Nr. | 302100430 |
| Färg | Antikstål |
| Bredd | 1000 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 200 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 302100430 |
| Antal Ljuskällor | 4 st |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Taklampa |
| Kollektion | Taklampa |
| Höjd | 1500 mm |
| Serie | ELMAU |
| Energiförbrukning | 0,06 kWh/år |
| EAN-nr | 4017807451269 |



