Taklampa Trio Trajan LED
5 819 kr
2 959 krSpara 49 %Kampanj

Trajan LED
2 959 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
TrioBeskrivning
Den strömlinjeformade Trajan-pendellampan charmerar både med stil och egenskaper.
Både lampans upphängningshöjd och bredd är justerbara för att möta önskade behov. Minimi upphängningshöjd 95 cm och maximi upphängningshöjd 150 cm. Lampan ger vackert ljus både uppåt och nedåt. Ljusstyrkan kan justeras i tre steg och färgtemperaturen steglöst (2700-5000K) med de integrerade dimrarna. Strömbrytare finns på lampans stomme. Ljuskälla integrerad LED 45 W.
Egenskaper
| Varumärke | Trio |
| Art.Nr. | 375310502 |
| Färg | Mattsvart |
| Bredd | 1505 mm |
| Sockel | SMD LED |
| Effekt/prestanda | 46 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 60 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Taklampa |
| Höjd | 1500 mm |
| Ljustemperatur | 2700K - 5000K K |
| Serie | TRAJAN |
| Energiförbrukning | 0,046 kWh/år |
| EAN-nr | 4017807504446 |








