Vägglampa Nordlux Clyde Svart
Rek. pris 629 kr
437 kr
429 krSänkt pris!

Clyde Svart
429 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägglampa Clyde Svart från Nordlux är en modern lampa som kombinerar stram skandinavisk design och innovativ teknik. Denna väggarmatur har en inbyggd moodmaker-funktion som gör att du kan justera belysningen i tre steg efter behov och situation.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Clyde Svart från Nordlux är en modern lampa som kombinerar stram skandinavisk design och innovativ teknik. Denna väggarmatur har en inbyggd moodmaker-funktion som gör att du kan justera belysningen i tre steg efter behov och situation.
Clyde är en liten vägglampa med många funktioner. Moodmaker-funktionen gör lampan väldigt lämplig intill sängen eller soffan eftersom den ger bra läsbelysning och ett lugnt ljus när du ska sova eller koppla av. Strömbrytaren är placerad på basen så att du enkelt kan tända och släcka ljuset.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010821003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 100 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Sockel | LED-modul |
| Effekt | 5,5 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Energieffektivitet | F |
| Ljuskälla | 5W LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Metall |
| Serie | Clyde |
| Typ | Vägglampa |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 100 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Energiförbrukning | 5,5 kWh/1000h |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,35 kg |
| EAN-nr | 5704924001178 |




