Vägglampa Nordlux Ellen 20
Rek. pris 849 kr
fr.570 kr
Se priset!
Välj variant

Ellen 20
570 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Med sina referenser till minimalistisk och tidlös skandinavisk design passar Ellen perfekt i de flesta inredningar. Den rundade skärmen tillför en elegant och modern kontrast till den lätta ramen och bidrar med visuell volym och ett brett ljusfält. Ellen ger ett perfekt, behagligt ljus, till exempel bredvid din säng eller soffa.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Med sina referenser till minimalistisk och tidlös skandinavisk design passar Ellen perfekt i de flesta inredningar. Den rundade skärmen tillför en elegant och modern kontrast till den lätta ramen och bidrar med visuell volym och ett brett ljusfält. Ellen ger ett perfekt, behagligt ljus, till exempel bredvid din säng eller soffa.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Krom, Mässing/Opal, Svart, Vit |
| Sockel | E14 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Material | Metall |
| Serie | Ellen |
| Dimbar | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 43 cm |
| Spänning | 240 V |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Bredd | 26 cm |
| Diameter | 20 cm |
| Vikt | 0,65, 0,71 kg |
