Adventsljusstake Gnosjö Konstsmide 7L Båge Stor

7L Båge Stor
Beskrivning
Recensioner
Superfin i lite naturvit varm nyans. Reklamerade en av ljusstakarna pga att den inte var helt snyggt gjord. Reklamationen gick väldigt smidigt och jag fick en ny utan kostnad. Supernöjd kund!
Fin mörkröd färg och snyggt att den är lite högre i modellen, den tar för sig lite mer i fönstret och syns fint utifrån.
Vacker! Men varför leverera med omoderna glödlampor. Varför passar inte LED från Clas O i armaturen?
Halvkass kvalitet. Man ser att det gått snabbt till då de tillverkade denna dvs hålen är slarvigt borrade och träet flisigt på undersidan. Första exemplaret var dessutom trasigt och ersättningsprodukten fungerade men ljusen var rangliga och sneda.
Stor fin och precis som förväntad
Lite mindre än förväntat. Fin design och fint ljus!
Stabil, fint sken
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Färg | Matt Mörkröd, Matt Vit, Petroleumblå, Vit |
| Sockel | E10 |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Adventsljusstake |
| Material | Trä |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 7 st |
| Höjd | 385 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,64 kg |
| Kabellängd | 1,7 m |
| Bredd | 590 mm |
| Energiförbrukning | 21 kWh/1000h |
| Djup | 57 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljuskälla | IL, LED |
| Energieffektivitet | A++-E |
| Ljusflöde | 8 lumen |
| Energiförbrukning | 21 kWh/år |

