Bänkbelysning Gelia LED 7W 645mm 2 Jord Uttag Inkl Rör Lidingö
Rek. pris 703 kr
505 kr
Se priset!

LED 7W 645mm 2 Jord Uttag Inkl Rör Lidingö
505 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bänkbelysning med brytare och uttag för exempelvis kök, pentry, hobbyrum och tvättrum. Lysrörsarmaturen monteras dikt an under skåp eller hylla. De två jordade uttagen är flyttbara från höger (vid leverans) till vänster. Maxbelastning för de båda uttagen är totalt 2000 W. Levereras inklusive ledlysrör.
Varumärke
GeliaBeskrivning
Bänkbelysning med brytare och uttag för exempelvis kök, pentry, hobbyrum och tvättrum. Lysrörsarmaturen monteras dikt an under skåp eller hylla. De två jordade uttagen är flyttbara från höger (vid leverans) till vänster. Maxbelastning för de båda uttagen är totalt 2000 W. Levereras inklusive ledlysrör.
Teknisk data
- Ljusflöde: 930 lm
- Längd: 645 mm
- Bredd: 100 mm
- Höjd/Djup: 45 mm
- Med eluttag: Ja
- Lamphållare/sockel: G13
- Märkspänning: 220-240 V
- Kapslingsklass (IP): IP20
- Färgtemperatur: 3000 K
- Med ljuskälla: Ja
- Ljusflöde: 930 lm
- Längd: 645 mm
- Bredd: 100 mm
- Höjd/Djup: 45 mm
- Med eluttag: Ja
- Lamphållare/sockel: G13
- Märkspänning: 220-240 V
- Kapslingsklass (IP): IP20
- Färgtemperatur: 3000 K
- Med ljuskälla: Ja
Recensioner
JohannaVerifierad köpare
för 5 månader sedanEn klassisk diskbänksarmatur, med utbytbart lysrör, som passar perfekt där det tidigare suttit. Till bra pris och med snabb leverans.
+ Utbytbart lysrör & prisvärd.
HansVerifierad köpare
för 1 år sedanBelysningen passar med min tidigare armatur
Göran WVerifierad köpare
för 2 år sedanSitter monterad under ett väggskåp i tvättstugan. Inga märkvärdigheter, gör det den ska göra, dvs lyser.
HansVerifierad köpare
för 2 år sedanProdukten motsvarade mina förväntningar
+ Rejäl produkt
Susanne SVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabb leverans men den va slarvigt ihopmonterad så vi fick fixa ihop själva. Beställde för kort lampa så fick köpa en längre. Får sätta den korta på annat ställe.
Egenskaper
| Varumärke | Gelia |
| Art.Nr. | 4070177841 |
| Färg | Vit |
| Sockel | G13 |
| Effekt | 7 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Serie | Light4home |
| Typ | Bänkbelysning |
| EAN-nr | 7318270052241 |

