LED-Lampa Osram Mr11 (20) Gu4 Dim 36gr 927
143 kr/stLägsta totalpris 476:-
119 kr/stSpara 17 %Kampanj

Mr11 (20) Gu4 Dim 36gr 927
4 st / 476 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LED-lampa från Osram. Dimbar lågvolts LED-reflektorlampor MR11 med stiftsockel. Låg energiförbrukning och ett professionellt LED-alternativ till MR11-halogenlampor.
Varumärke
OsramBeskrivning
LED-lampa från Osram. Dimbar lågvolts LED-reflektorlampor MR11 med stiftsockel. Låg energiförbrukning och ett professionellt LED-alternativ till MR11-halogenlampor.
Egenskaper
- Bra färgåtergivning Ra: ≥ 80.
- Enkelt lampbyte tack vare kompakt design och GU4-sockel.
- 100 % ljus omedelbart, ingen uppvärmningstid.
- Används i displaylådor och skyltfönster, på museer, konstgallerier, hotell, restaurang och i bostadsinteriörer.
- Lämplig som downlight för att markera gångar, dörrar trappor etc.
- I utomhusapplikationer ska den endast användas i lämpliga armaturer.
- Bra färgåtergivning Ra: ≥ 80.
- Enkelt lampbyte tack vare kompakt design och GU4-sockel.
- 100 % ljus omedelbart, ingen uppvärmningstid.
- Används i displaylådor och skyltfönster, på museer, konstgallerier, hotell, restaurang och i bostadsinteriörer.
- Lämplig som downlight för att markera gångar, dörrar trappor etc.
- I utomhusapplikationer ska den endast användas i lämpliga armaturer.
Recensioner
DKVerifierad köpare
för 2 år sedanFungerar acceptabelt och ger bra ljus. Skulle gärna gå att dimma ned mer, dock.
Egenskaper
| Varumärke | Osram |
| Art.Nr. | 34869932 |
| Sockel | GU4 |
| Effekt/prestanda | 3,2 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Spänning | 12 V |
| Diameter | 35 mm |
| Energieffektivitet | G |
| Längd | 38 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4058075433083 |
| Energiförbrukning | 4 kWh/1000h |
| Serie | Star |
| Produkttyp | Ljuskälla |
| Vikt | 0,019 kg |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 184 lumen |
| Sensor | Nej |
| Energiförbrukning | 4 kWh/år |
| EAN-nr | 4058075433083 |

