LED-Spot Hide-a-lite 1202 Smart
Rek. pris 1 354 kr
fr.300 kr
Se priset!
Välj variant

1202 Smart
300 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lågbyggande minidownlight IP44 med integrerad snabbplint för förenklad och smart seriekoppling, eliminerar krångel med externa skarvar och minimerar felkällor. Energieffektiv 3,2W/350mA ersätter 25-30W halogenarmaturer med mycket god färgåtergivning, Ra>90. Passar utmärkt att fälla in i skåp, hyllor och nischer m.m. Välj mellan vit eller bostad stål i 2700K och 3000K. Distansring och triangelformad distansram finns som tillbehör för utanpåliggande montage.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Lågbyggande minidownlight IP44 med integrerad snabbplint för förenklad och smart seriekoppling, eliminerar krångel med externa skarvar och minimerar felkällor. Energieffektiv 3,2W/350mA ersätter 25-30W halogenarmaturer med mycket god färgåtergivning, Ra>90. Passar utmärkt att fälla in i skåp, hyllor och nischer m.m. Välj mellan vit eller bostad stål i 2700K och 3000K. Distansring och triangelformad distansram finns som tillbehör för utanpåliggande montage.
Dokument
Recensioner
Lars A BVerifierad köpare
för 7 år sedanLED armaturen är bra, fjködrarna som skall hålla armaturen är inte riktigt anpassade för den diameter som rekommenderas, armaturen sitter löst. Möjligheterna att koppla in armaturen elektriskt gör den enkel att hantera. Hade lite problem med leveransen men det ordnades upp snabbt och enkelt.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7470466H |
| Färg | Borstat Stål, Vit |
| Effekt | 6, 3,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Montering | Infälld |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Typ | LED-spot |
| Djup | 19 mm |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 350 mA |
| Ljusspridningsvinkel | 70 ° |
| Inbyggnadsdjup | 17 mm |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 70 mm |
| Energieffektivitet | A+, A++ |
| Ljustemperatur | 2000-3000, 2700, 3000 K |
