Downlight Hide-a-lite Core Smart Outdoor 3-pack Vit 3000K
Rek. pris 2 414 kr
810 kr
Se priset!

Core Smart Outdoor 3-pack Vit 3000K
810 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Downlight Core Smart Outdoor 3-pack Vit 3000K från Hide-a-lite är ett 3-pack med små, smarta LED-spottar för montering både inomhus och utomhus. Armaturerna har en smart integrerad snabbplint som förenklar seriekopplingen vilket eliminerar krångel med externa skarvar och minimerar felkällor. De passar utmärkt för infällt eller utanpåliggande montage i t.ex. takfot, i badrum. Som standard IP44 underifrån och med den medföljande silikontätningen även IP44 runt om. Drivdon beställs separat och kan fås med eller utan möjlighet till dimning.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Core Smart Outdoor 3-pack Vit 3000K från Hide-a-lite är ett 3-pack med små, smarta LED-spottar för montering både inomhus och utomhus. Armaturerna har en smart integrerad snabbplint som förenklar seriekopplingen vilket eliminerar krångel med externa skarvar och minimerar felkällor. De passar utmärkt för infällt eller utanpåliggande montage i t.ex. takfot, i badrum. Som standard IP44 underifrån och med den medföljande silikontätningen även IP44 runt om. Drivdon beställs separat och kan fås med eller utan möjlighet till dimning.
Vit 3000K, 3x125lm, Ra>90, SDCM3, 3x2,2W, 700mA. Snabbplint 4x0,5-1,5. IP44.
Dokument
Recensioner
Jonas Verifierad köpare
för 3 år sedanUtmärkt produkt, men jag ser nu att jag hade kunnat köpa samma produkt till mindre än 1/3 av priset på flera andra ställen. Klart besviken på prisnivån och kommer att jämföra mer nästa gång.
+ Enkel installation
- Dyra
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7764700 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 2,4 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Taklampa |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 33 mm |
| Energieffektivitet | A+ |
| Vikt | 0,0268 kg |
| Bredd | 37 mm |
| Kategori | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Djup | 37 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 45 ° |
| Effekt/prestanda | 2,4 W |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392971134963 |





