Fasadarmatur SG ARMATUREN Uno Skymningsrelä 11,5W 500Lm 3000K IP65 LED
Rek. pris 2 685 kr
1 642 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rund halvtäckt väggarmatur med dekorativ ljusslits som kan monteras både ute och inne. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Det finns tillbehör i form av en stolpe, avrundad upptill för att anpassas till armaturen. På detta sätt kan man komplettera väggarmaturen med en pollare med samma utseende.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Rund halvtäckt väggarmatur med dekorativ ljusslits som kan monteras både ute och inne. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Det finns tillbehör i form av en stolpe, avrundad upptill för att anpassas till armaturen. På detta sätt kan man komplettera väggarmaturen med en pollare med samma utseende.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 641644 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 10 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Energieffektivitet | E |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 641644 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Uno |
| Typ | Väggarmatur |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 130 mm |
| Längd | 270 mm |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Ja |
| EAN-nr | 7021986416442 |

