Fotlykta Westal Rosendal Koppar
14 185 kr
Se priset!

Rosendal Koppar
14 185 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Fotlykta Rosendal Koppar från Westal är en mycket ståtlig och imponerande armatur som sedan mitten av 60-talet tillverkas under hantverksmässiga former. Det cylinderformiga glaset med små luftbubblor återger ett vackert sken från ljuskällan då det bryter ljuset. Armaturtaket är tillverkat av trycksvarvad koppar som med åren får en vacker mörk patina.
Varumärke
WestalBeskrivning
Fotlykta Rosendal Koppar från Westal är en mycket ståtlig och imponerande armatur som sedan mitten av 60-talet tillverkas under hantverksmässiga former. Det cylinderformiga glaset med små luftbubblor återger ett vackert sken från ljuskällan då det bryter ljuset. Armaturtaket är tillverkat av trycksvarvad koppar som med åren får en vacker mörk patina.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7747655 |
| Färg | Koppar |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP23 |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 760 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Koppar |
| Serie | Rosendal |
| Produkttyp | Fotlykta |
| Bredd | 432 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7393047252956 |

