Pollare Hide-A-Lite Pave Top Deco IV
fr.12 227 kr
fr.9 465 krSpara 23 %Kampanj
Välj variant

Pave Top Deco IV
9 465 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stilig pollare i familjen Pave med ståtligt men ändå enkelt designspråk för en väl upplyst gångväg eller till exempel entré. Välj utseende och öka avbländningen på din armatur i kombination med Top, Deco II och Deco IV. Lättmonterad pollare med vidarekoppling, upp till 5x16mm2 anslutning. Utbytbart LED och drivdon. Valbar färgtemperatur och ställbart ljusflöde via DIP-switch. 4kV överspänningsskydd som standard, separat 10kV överspänningsskydd finns som tillbehör. Kontakta oss om du vill lackera din Pave i annan kulör.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Stilig pollare i familjen Pave med ståtligt men ändå enkelt designspråk för en väl upplyst gångväg eller till exempel entré. Välj utseende och öka avbländningen på din armatur i kombination med Top, Deco II och Deco IV. Lättmonterad pollare med vidarekoppling, upp till 5x16mm2 anslutning. Utbytbart LED och drivdon. Valbar färgtemperatur och ställbart ljusflöde via DIP-switch. 4kV överspänningsskydd som standard, separat 10kV överspänningsskydd finns som tillbehör. Kontakta oss om du vill lackera din Pave i annan kulör.
Pollare Pave Pillar Top Deco IV Grå, 3000K/4000K via DIP-switch, 220-670lm, 5W-12W. IP65, IK10.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracit, Grå |
| Effekt/prestanda | 12,4 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Diameter | 303 mm |
| Höjd | 904 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 205 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000-4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium, Polykarbonat |
| Serie | Pave |
| Produkttyp | Pollare |
| Vikt | 8,96 kg |
| Dimbar | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4637, 4638 |
