Pollare Nordlux Tin 50
699 kr
609 krSpara 13 %Kampanj
jordankareJordankare Nordlux Base Stolpfundament till Trädgårdsarmatur
358 krTillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tin är en elegant trädgårdslampa som är perfekt att placera längs uppfarten eller en gång så att den lyser när du eller dina gäster kommer hem. Designen är strömlinjeformad och skandinavisk, och det nedåtriktade ljuset utgör ett praktiskt ledljus. Installeras enkelt i marken med Nordlux basenhet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Tin är en elegant trädgårdslampa som är perfekt att placera längs uppfarten eller en gång så att den lyser när du eller dina gäster kommer hem. Designen är strömlinjeformad och skandinavisk, och det nedåtriktade ljuset utgör ett praktiskt ledljus. Installeras enkelt i marken med Nordlux basenhet.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2518158003 |
| Färg | Svart |
| Sockel | GU10 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Tin |
| Typ | Pollare |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 170 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 500 mm |
| Längd | 145 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,06 kg |
| EAN-nr | 5704924023415 |




