Pollare Norlys Egersund Mini H49Grafit
Rek. pris 6 063 kr
3 949 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Grafit
Beskrivning
Pollare Egersund Alu 1291AL
En smalare variant av vår populära Egersund pollare. Denna passar lika bra till offentliga som privata miljöer. Tillverkad i gjuten aluminium. Avskärmad ljusspridning för bländfritt ljus. Glas i klar PMMA. Denna pollare finns i två olika färger och även i en kortare variant. Finns med både 3000K och 4000K. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Art.Nr. | 7748048 |
| Färg | Grafit |
| Sockel | LED-Modul |
| Effekt | 10 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Spänning | 240 V |
| Diameter | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 490 mm |
| Ljusflöde | 864 lumen |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Egersund |
| Typ | Pollare |
| EAN-nr | 7042891291085 |

