Spotlight Gardenlights Lapis LED-Spot i Sten
609 kr
Se priset!

Lapis LED-Spot i Sten
609 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Spotlight Gardenlights Lapis Stenspot är en spotlight för utbyggnad. Den är förkopplad med 2 m kabel SPT-1 med skruvkoppling (skyddsklass IP44). Trädgårdslampan levereras med varmvit PowerLED MR16 12V med sockel GU5,3. Trädgårdslampan är godkänd för användning under vatten (max 0,5 m), IP68. Livslängd: 10 000 brinntimmar.
Varumärke
GardenlightsBeskrivning
Spotlight Gardenlights Lapis Stenspot är en spotlight för utbyggnad. Den är förkopplad med 2 m kabel SPT-1 med skruvkoppling (skyddsklass IP44). Trädgårdslampan levereras med varmvit PowerLED MR16 12V med sockel GU5,3. Trädgårdslampan är godkänd för användning under vatten (max 0,5 m), IP68. Livslängd: 10 000 brinntimmar.
Denna LED-spot från Gardenlights Lapis-serien är det perfekta valet för att skapa en stämningsfull och välkomnande utomhusmiljö. Den robusta naturstensdesignen smälter in naturligt i trädgården och skapar en harmonisk atmosfär. Med sin energieffektivitet klass A+ är den både miljövänlig och kostnadseffektiv. Dessutom är den säker att använda under vatten, vilket gör den idealisk för att belysa dammar eller fontäner. Oavsett om du vill framhäva en vacker trädgårdsdetalj eller skapa en mysig atmosfär för kvällsfikat på uteplatsen, är denna spotlight det perfekta valet.
Fördelar: Spotlight Gardenlights Lapis LED-Spot i Sten
- Skapar en stämningsfull utomhusmiljö
- Lång livslängd med 10 000 brinntimmar
- Vattentät och säker för undervattensbruk
Fördelar: Spotlight Gardenlights Lapis LED-Spot i Sten
- Skapar en stämningsfull utomhusmiljö
- Lång livslängd med 10 000 brinntimmar
- Vattentät och säker för undervattensbruk
Recensioner
Malin MVerifierad köpare
för 4 år sedanJättesnygg i trädgården
Egenskaper
| Varumärke | Gardenlights |
| Art.Nr. | 4035774411 |
| Färg | Grå |
| Sockel | GU5,3 |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| IP-Klassning | IP68 |
| Montering | Utanpåliggande |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 12 V |
| Energieffektivitet | A+ |
| Höjd | 110 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Natursten |
| Serie | Lapis |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | LED-Spot |
| Bredd | 145 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5907800855999 |

