Stolparmatur Hide-A-LIte Sharp PostAntracit
Rek. pris 5 130 kr
3 400 kr
3 239 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Antracit

Sharp Post
Antracit
3 239 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Stolparmatur Sharp Post, DIP-Kelvin 3000K/4000K. Vinklingsbar upp 30°.
Sharp Post är en perfekt stolparmatur i skarp design för montage på stolpe som uppfyller kraven gällande bländning, jämnhet och färgåtergivning för parkeringar. Perfekt för den mindre cykelparkeringen till parkeringen vid större köpcentrum och öppna ytor, stolpar mellan 4-6m. Ställbart ljusflöde och valbar färgtemperatur via DIP-Switch. Slagtålig (IK10) med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Riktbart ljus tack vare ställbart armaturhuvud. Lättinstallerad med flexibelt stolpfäste som är anpassat för stolpar med diameter 48mm eller 60mm. Levereras med 5m förmonterad gummikabel för enkel anslutning i stolpe.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7705427 |
| Färg | Antracit |
| Sockel | Ingen |
| Effekt/prestanda | 31 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4232 |
| Dimbar | Nej |
| Ljusflöde | 2950 lumen |
| Vikt | 2,76 kg |
| Energieffektivitet | E |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Sharp |
| Produkttyp | Stolpbelysning |
| EAN-nr | 7392971145259 |


