Stolplykta Malmbergs Idefjord 2-armad
Rek. pris 1 850 kr
fr.1 565 kr
Se priset!
Välj variant

Idefjord 2-armad
1 565 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stolplykta i svart eller vitt. Stomme av gjuten aluminium och klarglas. Armaturen avsedd enbart för lågenergilampa. Anslutning direkt till plint 3x2,5 mm². Teleskopstolpe med maxlängd 2,5 m. Gjuttriangel för fastgjutning ingår.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Stolplykta i svart eller vitt. Stomme av gjuten aluminium och klarglas. Armaturen avsedd enbart för lågenergilampa. Anslutning direkt till plint 3x2,5 mm². Teleskopstolpe med maxlängd 2,5 m. Gjuttriangel för fastgjutning ingår.
Recensioner
Ulf J Å LVerifierad köpare
för 8 år sedanInte helt nöjd. Dels att inte få en reklamation på den förra lyktan godkänd, konstigt trasig efter knappt tre år. När jag sedan köpte en likadan för att ersätta den trasiga så visar det sig att den nedersta delen är omgjord och inte direkt passade i det gamla markfästet. Onödigt mycket extraarbete vid monteringen... Men i övrigt en fin lykta.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Färg | Svart, Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 18 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Utförande | Stolplykta |
| Höjd | 2500 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Serie | Idefjord |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Sensor | Nej |
