Stolplykta Nordlux Blokhus
Rek. pris 1 599 kr
fr.1 105 kr
Se priset!
Välj variant

Blokhus
1 105 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
NordluxBeskrivning
Stolplykta Nordlux Blokhus i metall och glas. Rördiameter 3,5 cm.
Skyddslass: Dubbel isolering
Parallelkoppling är möjligt
Kan användas tillsammans med Stolpfundament Base, artikelnummer 22039931. Stolpfundament ingår ej.
Parallelkoppling är möjligt
Kan användas tillsammans med Stolpfundament Base, artikelnummer 22039931. Stolpfundament ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Galvaniserad, Koppar |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Utförande | Pollare |
| Produkttyp | Stolpbelysning |
| Material | Metall/Glas |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 925 mm |
| Spänning | 240 V |
| Energieffektivitet | A++-D |
| Serie | Blokhus |
| Diameter | 218 mm |
| Sensor | Nej |

