Strålkastare Steinel LS 150
fr.908 kr
Se priset!
Välj variant

LS 150
908 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Strålkastare Steinel LS 150 är en klassiker i ny version med modern ljuskälla och sensorteknik. LS 150 lyser upp vägen för inbjudna gäster och skrämmer bort objudna gäster.
Varumärke
SteinelBeskrivning
Strålkastare Steinel LS 150 är en klassiker i ny version med modern ljuskälla och sensorteknik. LS 150 lyser upp vägen för inbjudna gäster och skrämmer bort objudna gäster.
Strålkastaren används med fördel på gårdsplaner, infarter, entréer parkeringsplatser m.m. Dubbla pyro-sensorer ger bevakningsvinkel 240° och räckvidd 12 meter (ej rakt emot) vilket ger möjlighet att övervaka ytor upp till 300 m². Dolda reglage för inställning av skymningsnivå och efterlystid.
Strålkastarhuvudet är vridbart både horisontellt och vertikalt. Även sensorn är vridbar i sidled för finjustering av övervakningsområdet. Täckskal medlevereras för möjlighet till begränsning av bevakningsvinkel och räckvidd.
Strålkastarhuvudet är vridbart både horisontellt och vertikalt. Även sensorn är vridbar i sidled för finjustering av övervakningsområdet. Täckskal medlevereras för möjlighet till begränsning av bevakningsvinkel och räckvidd.
Recensioner
Torbjörn LVerifierad köpare
för 2 år sedanBra ljus, lättmonterad och stilren. Prisvärd
Egenskaper
| Varumärke | Steinel |
| Färg | Svart, Vit |
| Sockel | Integrerad LED |
| Effekt | 14,7 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | E |
| Höjd | 210 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 14,7 W |
| Serie | LS 150 S |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Strålkastare |
| Vikt | 0,883 kg |
| Bredd | 155 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
| Längd | 166, 176 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 240 ° |
