Strålkastare Steinel XLED One
fr.753 kr
Se priset!
Välj variant

XLED One
753 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Strålkastare Steinel XLED One är en strålkastare från STEINEL som kombinerar sensorteknik och LED-ljus.
Varumärke
SteinelBeskrivning
Strålkastare Steinel XLED One är en strålkastare från STEINEL som kombinerar sensorteknik och LED-ljus.
Strålkastaren tänds upp och ger ett kraftigt ljus när sensorn detekterar rörelse. Perfekt att använda vid uppfart, gårdsplan, parkeringsplats, runt fastigheter etc.
För att säkerställa en lång livslängd för LED-lamporna är baksidan på strålkastarhuvudet försett med effektiva kylflänsar.
För att säkerställa en lång livslängd för LED-lamporna är baksidan på strålkastarhuvudet försett med effektiva kylflänsar.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Steinel |
| Färg | Antracit, Vit |
| Sockel | Integrerad LED |
| Effekt/prestanda | 18,6 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | E |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | ONE S |
| Produkttyp | Strålkastare |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 195 mm |
| Längd | 202 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 180 ° |
| Sensor | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1185 kg |
| Bredd | 229 mm |
| Bredd | 229 cm |
