Tak/Vägglampa SG ARMATUREN Piano Grafit 2000 LED 3000K Ip65
Rek. pris 2 499 kr
1 658 kr
Se priset!

Piano Grafit 2000 LED 3000K Ip65
1 658 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Piano Grafit 19W/1500lm LED IP65 3000K.
Vandalsäker utomhusarmatur för tak- eller väggmontage.Material: Bas i aluminium och slagtålig kupa i UV-stabiliserat polykarbonat.Anslutning: Snabbkopplingsplint 3x2,5mm², klar för vidarematning. Utbrytningsöppningar i armaturhuset för utanpåliggande kabel.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7701532 |
| Effekt/prestanda | 14 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Grafit |
| Energieffektivitet | E |
| IP-Klassning | IP65 |
| Serie | Piano |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Plafond |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 633876 |
| Material | Aluminium |
| Typ | Fasadbelysning |
| Djup | 105 mm |
| Diameter | 340 mm |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 14 W |
| Vikt | 2,62 kg |
| EAN-nr | 7021986338768 |


