Uppladdningsbar Lampa Nordlux Bring To-Go 12
Rek. pris 329 kr
fr.259 kr
Se priset!
Välj variant

Bring To-Go 12
259 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bring är en elegant och bärbar utomhuslampa av formgivarna Timothy Jacob Jensen och Alasdair McPhail. Bring har en rund, upplyst yta som är elegant omsluten av ett svart gummiband som även fungerar som praktiskt handtag eller upphängning. En lätt tryckning aktiverar Moodmaker™-funktionen och dimrar ljuset i två steg. Ett extra tryck släcker ljuset. Lång batteritid och en vattentålig yta av återvunnet material gör den perfekt att ta med överallt – till stranden, parken eller terrassen där den lyser upp under varma sommarkvällar och skapar en trevlig och mysig atmosfär.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bring är en elegant och bärbar utomhuslampa av formgivarna Timothy Jacob Jensen och Alasdair McPhail. Bring har en rund, upplyst yta som är elegant omsluten av ett svart gummiband som även fungerar som praktiskt handtag eller upphängning. En lätt tryckning aktiverar Moodmaker™-funktionen och dimrar ljuset i två steg. Ett extra tryck släcker ljuset. Lång batteritid och en vattentålig yta av återvunnet material gör den perfekt att ta med överallt – till stranden, parken eller terrassen där den lyser upp under varma sommarkvällar och skapar en trevlig och mysig atmosfär.
Egenskaper
- Lätt att ta med sig överallt (batteridriven)
- Tillverkad av återvunnet material
- Bara knacka på för att slå på/av
- USB-kabel för laddning medföljer
- Lång batteritid
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Moodmaker™-funktion
- Lätt att ta med sig överallt (batteridriven)
- Tillverkad av återvunnet material
- Bara knacka på för att slå på/av
- USB-kabel för laddning medföljer
- Lång batteritid
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Moodmaker™-funktion
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Höjd | 0,026, 0,26 m |
| Effekt/prestanda | 1 kW |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit, Vit/Grön, Vit/Gul |
| IP-Klassning | IP44 |
| Sensor | Nej |
| Sockel | LED Module, LEDModule |
| Serie | Bring To-Go |
| Spänning | 12 V |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Typ | Uppladdningsbar Lampa |
| Kabellängd | 1 m |
| Djup | 93 mm |
| Diameter | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Vikt | 0,23 kg |
| Bredd | 120 mm |
| Ljuskälla | 1WLED, LED |
| Höjd | 26, 260 mm |
| Energiförbrukning | 1 kWh/1000h |
| Effekt | 1 W |
