Uppladdningsbar Lampa Nordlux Bring To-Go 12Vit/Gul
Rek. pris 329 kr
299 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit/Gul

Bring To-Go 12
Vit/Gul
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bring är en elegant och bärbar utomhuslampa av formgivarna Timothy Jacob Jensen och Alasdair McPhail. Bring har en rund, upplyst yta som är elegant omsluten av ett svart gummiband som även fungerar som praktiskt handtag eller upphängning. En lätt tryckning aktiverar Moodmaker™-funktionen och dimrar ljuset i två steg. Ett extra tryck släcker ljuset. Lång batteritid och en vattentålig yta av återvunnet material gör den perfekt att ta med överallt – till stranden, parken eller terrassen där den lyser upp under varma sommarkvällar och skapar en trevlig och mysig atmosfär.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bring är en elegant och bärbar utomhuslampa av formgivarna Timothy Jacob Jensen och Alasdair McPhail. Bring har en rund, upplyst yta som är elegant omsluten av ett svart gummiband som även fungerar som praktiskt handtag eller upphängning. En lätt tryckning aktiverar Moodmaker™-funktionen och dimrar ljuset i två steg. Ett extra tryck släcker ljuset. Lång batteritid och en vattentålig yta av återvunnet material gör den perfekt att ta med överallt – till stranden, parken eller terrassen där den lyser upp under varma sommarkvällar och skapar en trevlig och mysig atmosfär.
Egenskaper
- Lätt att ta med sig överallt (batteridriven)
- Tillverkad av återvunnet material
- Bara knacka på för att slå på/av
- USB-kabel för laddning medföljer
- Lång batteritid
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Moodmaker™-funktion
- Lätt att ta med sig överallt (batteridriven)
- Tillverkad av återvunnet material
- Bara knacka på för att slå på/av
- USB-kabel för laddning medföljer
- Lång batteritid
- 5 års LED-garanti
- Dimbar. Har inbyggd dimbar ljuskälla med Moodmaker™-funktion
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2218013026 |
| Färg | Vit/Gul |
| Sockel | LED Module |
| Effekt/prestanda | 1 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | 1WLED |
| Höjd | 260 mm |
| Energiförbrukning | 1 kWh/år |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Bring To-Go |
| Produkttyp | Uppladdningsbar Lampa |
| Djup | 93 mm |
| Djup | 93 cm |
| Diameter | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Vikt | 0,23 kg |
| Bredd | 120 mm |
| Bredd | 120 cm |
| EAN-nr | 5704924014758 |



